I make a list of the best web hosting comapnies. Buy professional business templates online.

Nálety vlaštovek na krmítka překvapily sýkory

rating iconHodnocení uživatelů:  / 2
NejhoršíNejlepší 
date icon Vytvořeno: 1. duben 2013
Vytisknout
category icon Kategorie: Etologie author icon Autor: Redakce Vertebratus.cz

Mezi sýkorami na krmítkách zavládl údiv a panika (foto: Petr Mückstein)Začátek jara na sněhu překvapil i přilétnuvší vlaštovky. Vzhledem k nedostatku hmyzí potravy byly nuceny změnit strategii a v celých hejnech se vrhly na stále naplněná krmítka v zahradách. Hromadné vlaštovčí nájezdy na krmítka způsobily paniku v lokálních populacích sýkor, které nejsou schopné tohoto, pro ně neznámého konkurenta, odehnat, a proto se na protest začaly srocovat a chystají se dát svou nespokojenost hlasitě najevo.

 

Doporučujeme všem, kteří mají v blízkosti svého domu krmítko (ať už vlastní nebo sousedské), aby byli vysoce obezřetní a při jakémkoliv hlasovém projevu místních sýkor se raději ukryli do bezpečí svých domovů, neotevírali okna a nevypouštěli ven ani domácí zvířectvo, které by se mohlo snadno stát obětí útoku rozezlených opeřenců.

V příštích dnech očekáváme stupňování sýkořích protestů, zatím zřejmě pouze formou hlasitých hlasových projevů, ornitologové se však s touto situací ještě nesetkali a neodvažují se tudíž odhadovat kam protesty povedou.

Už je slyšíte? Jak děsivě cvrlikají…

Tento článek byl samozřejmě aprílovým žertem... Vlaštovky jsou hmyzožravci, kteří by se se semínky v krmítku nespokojili, takže panika v sýkořích populacích z tohoto hlediska jistě nehrozí :))

 

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.

feed-image RSS

Zajímá Vás biologie, ekologie a evoluce? Pak je internetový vertebratologický portál Vertebratus.cz určený právě pro Vás. V článcích Vás seznámíme s novinkami a zajímavostmi z vědeckého výzkumu genetiky, morfologie i etologie ryb, obojživelníků, plazů, ptáků a savců. Své znalosti si můžete snadno otestovat i prohloubit v našich kvízech. Jsme zde pro Vás - odborníky, profesionály i laické nadšence.

Copyright © 2019 Vertebratus|obnovuje neurony. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.