I make a list of the best web hosting comapnies. Buy professional business templates online.

Případ modrookého lemura + Početnost velkých savců

rating iconHodnocení uživatelů:  / 2
NejhoršíNejlepší 
date icon Vytvořeno: 22. červen 2013
Vytisknout
category icon Kategorie: On-line časopis Vertebratus.cz author icon Autor: Redakce Vertebratus.cz

Eulemur flavifrons (foto: Matej Dolinay)Početnost velkých savců v našich lesích je často diskutovanou otázkou... Metoda jak početnost zjišťovat však existuje. (autor: Antonín Košnář)

Modrookost je u savců velmi vzácná, kterou člověk sdílí jen se dvěma dalšími druhy. Jak vlastně vznikla? (autor: Matej Dolinay)

Ptáci přicházející o penisy a další zajímavosti z univerzit.

 

časopis na Publero.com | časopis na Rajknih.cz | článek

Komentáře   

 
# Tomáš 2013-06-23 10:31
Zdravím všechny, ohledně počtu savců v našich lesích jsem se zrovna včera bavil s myslivcem v lokalitě Křivoklát, kde téměř při každém průjezdu podel lesů potkám alespoň 3srny přecházející přes cestu a občas divočaka či dva. Když jsem se ho zeptal na početnost těchto druhu, odpověď byla: moc jich tu není. Předloni jsem napočítal na veliké louce v zimním období asi 100ks srn. Kdo ví jak je to jinde
 
 
+1 # Redakce Vertebratus.cz 2013-06-26 11:18
Je to tak, na početnosti zvěře v našich lesích se občas nejsou schopni dohodnout ani myslivci (kteří mají zvěře pořád málo) s lesáky (kteří považují často zvěř za přemnoženou).
Metoda sčítání trusu, o které pojednává článek, by mohla do problematiky vnést více světla - pokud je však vůbec zájem o vnesení více světla...
 

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.

Zajímá Vás biologie, ekologie a evoluce? Pak je internetový vertebratologický portál Vertebratus.cz určený právě pro Vás. V článcích Vás seznámíme s novinkami a zajímavostmi z vědeckého výzkumu genetiky, morfologie i etologie ryb, obojživelníků, plazů, ptáků a savců. Své znalosti si můžete snadno otestovat i prohloubit v našich kvízech. Jsme zde pro Vás - odborníky, profesionály i laické nadšence.

Copyright © 2019 Vertebratus|obnovuje neurony. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.