I make a list of the best web hosting comapnies. Buy professional business templates online.

MorphoBrowser: morfologie ve 3D

rating icon date icon Created on 25 April 2012 Print
category icon Category: Morfologie author icon Written by František Špoutil

Biologie - databáze MorphoBrowserMorphoBrowser (http://morphobrowser.biocenter.helsinki.fi/intro.html) je jedna z výjimečných databází, jejíž podtitul „Surf the dental morphospace“ naznačuje, že na své si v ní přijdou především odontologové. Nepochybně ji ale rovněž využijí i mammaliologové, a dokonce i paleontologové.

Otci MorphoBrowseru jsou finský paleontolog Mikael Fortelius (www.helsinki.fi/science/now), jeho bývalý žák a zároveň jedna ze současných hvězd na poli evo-devo odontologie, Jukka Jernvall (www.biocenter.helsinki.fi/bi/evodevo) - oba působí na Biotechnologickém institutu při Helsinské univerzitě (www.helsinki.fi/university), a Australan Alistair Evans (users.monash.edu.au/~arevans/), původně chiropterolog se zaměřením na zubní morfologii. Za matku by se pak dala označit manželka posledního jmenovaného, Gudrun Evans (původním zaměřením ornitoložka), která se kromě vytváření prostředí databáze MorphoBrowser podílela i na projektu Mikaela Fortelia Neogene of the Old World (NOW). 

Register to read more...

Zajímá Vás biologie, ekologie a evoluce? Pak je internetový vertebratologický portál Vertebratus.cz určený právě pro Vás. V článcích Vás seznámíme s novinkami a zajímavostmi z vědeckého výzkumu genetiky, morfologie i etologie ryb, obojživelníků, plazů, ptáků a savců. Své znalosti si můžete snadno otestovat i prohloubit v našich kvízech. Jsme zde pro Vás - odborníky, profesionály i laické nadšence.

Copyright © 2024 Vertebratus|obnovuje neurony. All Rights Reserved.
Joomla! is Free Software released under the GNU General Public License.