I make a list of the best web hosting comapnies. Buy professional business templates online.

Makaci a lidé – tak trochu podivný vztah

rating icon date icon Created on 10 September 2012 Print
category icon Category: Etologie author icon Written by Alena Rulfová

Biologie - Makak magot s mládětemMakak (Macaca sp.) vypadá na první pohled jako plyšák, s nímž máte chuť se pomazlit. Ovšem jen do okamžiku, kdy se na vás začne vrhat s vyceněnými zuby a kdy se bude snažit ukrást vám z batohu či z ruky jídlo, které jste si neprozřetelně vybalili. Je však třeba zdůraznit, že s tímto chováním se můžete setkat pouze u těch populací makaků, které jsou silně ovlivněné přítomností člověka (zvláště turistů). Makaci žijící v divoké přírodě, v níž přicházejí s člověkem do styku jen zřídka, takto nejednají,  ti se naopak lidem spíše vyhýbají. Hlavní příčinou rozdílného počínání si obou populací je samozřejmě nerozumný projev nás, lidí.

Makaci představují široce rozšířený druh primátů. Přirozený výskyt makaků je znám od východního a severního Japonska až po Maroko na severu Afriky, kde však žije jen jediný, pro nás zřejmě nejznámější, druh makaka, a to makak magot (Macaca sylvanus). Makaci obývají, na rozdíl od jiných druhů primátů, velmi rozličné klimatické oblasti. V současné době je zaznamenáno minimálně 20 různých druhů makaků2. 

Register to read more...

Zajímá Vás biologie, ekologie a evoluce? Pak je internetový vertebratologický portál Vertebratus.cz určený právě pro Vás. V článcích Vás seznámíme s novinkami a zajímavostmi z vědeckého výzkumu genetiky, morfologie i etologie ryb, obojživelníků, plazů, ptáků a savců. Své znalosti si můžete snadno otestovat i prohloubit v našich kvízech. Jsme zde pro Vás - odborníky, profesionály i laické nadšence.

Copyright © 2024 Vertebratus|obnovuje neurony. All Rights Reserved.
Joomla! is Free Software released under the GNU General Public License.