I make a list of the best web hosting comapnies. Buy professional business templates online.

On-line časopis Vertebratus.cz

On-line časopis Vertebratus.cz vychází jako měsíčník od ledna 2013. Časopis se zabývá výzkumem biologie, ekologie, etologie a evoluce obratlovců. Je určen všem, kdo se zajímají o biologii a zoologii, od laické veřejnosti, přes profesionální i laické ochránce přírody, až po vědecké pracovníky a studenty VŠ se zaměřením na biologii.

Víme, že nejste v oboru žádnými začátečníky a proto publikujeme články nezjednodušeně, s vysokou úrovní odborné terminologie.

Jednotlivá čísla on-line časopisu (Vertebratus.cz), jednotlivé vybrané články (Vertebrae) nebo celé předplatné můžete zakoupit v on-line trafikách Publero.com a Rajknih.cz.

 Zářiové číslo časopisu

Číst dál

Register to read more...

rating icon date icon Created on 14 September 2013 Print
category icon Category: On-line časopis Vertebratus.cz author icon Written by Redakce Vertebratus.cz

Obálka zářiového čísla časopisu VertebratusPrázdniny a léto utekly jako voda, ale to vůbec nevadí, protože díky tomu je zde zbrusu nové číslo časopisu Vertebratus, v němž naleznete úplně nové články a informace.  

Protože je téměř podzim a naši ptáci právě protahují do svých zimovišť, zvolili jsme za hlavní téma čísla kroužkování a odchyt ptáků, protože v této době se dají v relativně velkých počtech a celkem snadno chytat třeba pěvci. Kroužkování má u nás opravdu dlouhou tradici a dává i dnes, po sto letech, nová zjištění o směrech migrace ptáků, zimovištích a hnízdištích, či jejich filopatrii. 

časopis na Publero.com | časopis na Rajknih.cz

Register to read more...Letní dvojčíslo časopisu Vertebratus se soutěží

Číst dál

Register to read more...

rating icon date icon Created on 20 July 2013 Print
category icon Category: On-line časopis Vertebratus.cz author icon Written by Redakce Vertebratus.cz

Obálka letního dvojčíslaVzhledem k tomu, že je léto a je lepší se opalovat někde u vody nebo se procházet v přírodních rezervacích (samozřejmě jen po turisticky značených cestách... :)), či evropsky významných lokalitách, rozhodli jsme se Vám na léto připravit dvojčíslo z nejlepších ekologických a etologických článků, které jsme v on-line časopise Vertebratus publikovali od začátku vydávání.

 

K článkům jsme přidali i články nové, aby nebyli o novinky ošizeni ani naši věrní čtenáři, kteří mají ve svých čtečkách, tabletech, mobilech, či počítačích stažena všechna čísla Vertebratu.

 

Léto má být hlavně zábavné, proto jsme pro Vás vybrali také několik nejvtipnějších videí s obratlovci a k tomu se můžete zapojit do soutěže v poznávání druhů podle výřezu z fotografie a vyhrát předplatné on-line časopisu Vertebratus.

Register to read more...Plazí přeborníci + Kdo se skrývá v rákosí

Číst dál
rating icon date icon Created on 29 June 2013 Print
category icon Category: On-line časopis Vertebratus.cz author icon Written by Redakce Vertebratus.cz

Chameleon Brookesia micraCo můžeme závidět plazům? Ledacos – třeba otcovství ve 111 letech nebo schopnost vydržet pod vodou až pět hodin! Čeho jsou ještě plazi schopni?

To že jsou rákosníci oblíbeným hostitelem kukačky je známo. Jaké však vymysleli techniky na rozpoznání kukaččího vejce ve vlastním hnízdě?

foto: Chameleon Brookesia micra (foto: Frank Glaw, Jörn Köhler, Ted M. Townsend, Miguel Vences, CC 2.5)

 

časopis na Publero.com | časopis na Rajknih.cz | článekPřípad modrookého lemura + Početnost velkých savců

Číst dál
rating icon date icon Created on 22 June 2013 Print
category icon Category: On-line časopis Vertebratus.cz author icon Written by Redakce Vertebratus.cz

Eulemur flavifrons (foto: Matej Dolinay)Početnost velkých savců v našich lesích je často diskutovanou otázkou... Metoda jak početnost zjišťovat však existuje. (autor: Antonín Košnář)

Modrookost je u savců velmi vzácná, kterou člověk sdílí jen se dvěma dalšími druhy. Jak vlastně vznikla? (autor: Matej Dolinay)

Ptáci přicházející o penisy a další zajímavosti z univerzit.

 

časopis na Publero.com | časopis na Rajknih.cz | článekSociální složení skupin nosorožců + Sumec lovící holuby

Číst dál
rating icon date icon Created on 17 June 2013 Print
category icon Category: On-line časopis Vertebratus.cz author icon Written by Redakce Vertebratus.cz

Nosorožci Cottonovi (foto: Ivana Cinková)Je možné ovlivnit reprodukci nosorožců v zajetí pouhým složením skupiny? Vypadá to, že ano... (autorka: Ivana Cinková)

Sumec-ryba dokáže ulovit holuby-ptáky... Má na to své metody, koukněte na zajímavé video. (autorka: Alena Rulfová)

Dudek je oblíbeným druhem - kde jej najdete, naleznete v první Vertebře z červnového čísla časopisu Vertebratus.

 

časopis na Publero.com | časopis na Rajknih.cz | článek

 

Zajímá Vás biologie, ekologie a evoluce? Pak je internetový vertebratologický portál Vertebratus.cz určený právě pro Vás. V článcích Vás seznámíme s novinkami a zajímavostmi z vědeckého výzkumu genetiky, morfologie i etologie ryb, obojživelníků, plazů, ptáků a savců. Své znalosti si můžete snadno otestovat i prohloubit v našich kvízech. Jsme zde pro Vás - odborníky, profesionály i laické nadšence.

Copyright © 2024 Vertebratus|obnovuje neurony. All Rights Reserved.
Joomla! is Free Software released under the GNU General Public License.