I make a list of the best web hosting comapnies. Buy professional business templates online.

Zářiové číslo časopisu

rating iconHodnocení uživatelů:  / 3
NejhoršíNejlepší 
date icon Vytvořeno: 14. září 2013
Vytisknout
category icon Kategorie: On-line časopis Vertebratus.cz author icon Autor: Redakce Vertebratus.cz

Obálka zářiového čísla časopisu VertebratusPrázdniny a léto utekly jako voda, ale to vůbec nevadí, protože díky tomu je zde zbrusu nové číslo časopisu Vertebratus, v němž naleznete úplně nové články a informace.  

Protože je téměř podzim a naši ptáci právě protahují do svých zimovišť, zvolili jsme za hlavní téma čísla kroužkování a odchyt ptáků, protože v této době se dají v relativně velkých počtech a celkem snadno chytat třeba pěvci. Kroužkování má u nás opravdu dlouhou tradici a dává i dnes, po sto letech, nová zjištění o směrech migrace ptáků, zimovištích a hnízdištích, či jejich filopatrii. 

časopis na Publero.com | časopis na Rajknih.cz


A protože ptáci jsou i naší oblíbenou skupinou, nemohou v tomto čísle chybět další články o tomto taxonu – můžete se tedy dozvědět, jak dlouhý ocas samečkům vlaštovek zjednodušuje a zároveň komplikuje život nebo jací ptáci vyhledávají v naší krajině mokřady pro hnízdění. V mokřadech samozřejmě nepotkáme jen ptáky, zmiňujeme se tedy i o několika dalších zajímavých druzích našich bažin a močálů.

 

Jistě znáte pohádku o rysovi a zajíci se špatným koncem pro zajíce, ale dobrým pro rysa. Pohádka je o vzájemném působení populačních cyklů predátora a kořisti a náš článek je studuje na hraboších a lasicích. Nakonec se můžete proplout po korálovém útesu. Tedy alespoň dokud nepotkáte perutýna, setkání by mohlo být nebezpečné i pro vás, natožpak pro místní rybí drobotinu… a z korálového útesu hurá na pláž, na sluníčko, mezi želvy, které na tuto pláž trefí opravdu vždy. Potkají tam ale partnera?

 

Přeji Vám krásné čtení, a kdyby Vám nějaké téma v časopise chybělo, napište nám o něm článek.

Obsah zářiového čísla časopisu Vertebratus

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.

Zajímá Vás biologie, ekologie a evoluce? Pak je internetový vertebratologický portál Vertebratus.cz určený právě pro Vás. V článcích Vás seznámíme s novinkami a zajímavostmi z vědeckého výzkumu genetiky, morfologie i etologie ryb, obojživelníků, plazů, ptáků a savců. Své znalosti si můžete snadno otestovat i prohloubit v našich kvízech. Jsme zde pro Vás - odborníky, profesionály i laické nadšence.

Copyright © 2019 Vertebratus|obnovuje neurony. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.