I make a list of the best web hosting comapnies. Buy professional business templates online.

Články

Na zkoušku

rating iconHodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 
date icon Vytvořeno: 30. květen 2013
Vytisknout
category icon Kategorie: Vertetrek author icon Autor: Redakce Vertebratus.cz

Pískovny po vytěžení bývají rekultivovány, a to buď technickým, nebo přírodě blízkým způsobem. Technické rekultivace zahrnují zemědělskou rekultivaci na ornou půdu nebo na louky a pastviny, lesnickou rekultivaci, jejímž výsledkem jsou však většinou borové monokultury a hydrickou rekultivaci, která mění vytěžený prostor v hluboká a málo oživená antropogenní jezera. Zemědělská i lesnická rekultivace je často podpořena navezením vrstvy zeminy, což vede k likvidaci vzácných společenstev typických pro písčiny.

Výsledkem technické rekultivace je v každém případě vznik území homogenního charakteru s velice nízkou úrovní biodiverzity2. 

 

Naproti tomu přírodě blízká obnova vytěžených prostorů dává vzniknout řadě v současné krajině vzácných biotopů, které obývají druhy, jež se jinde v krajině neprosadí nebo nenaleznou vhodné podmínky pro život.

 

Zajímá Vás biologie, ekologie a evoluce? Pak je internetový vertebratologický portál Vertebratus.cz určený právě pro Vás. V článcích Vás seznámíme s novinkami a zajímavostmi z vědeckého výzkumu genetiky, morfologie i etologie ryb, obojživelníků, plazů, ptáků a savců. Své znalosti si můžete snadno otestovat i prohloubit v našich kvízech. Jsme zde pro Vás - odborníky, profesionály i laické nadšence.

Copyright © 2019 Vertebratus|obnovuje neurony. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.